Продукція > EYANG TECHNOLOGY > E0603X7R103K101NTD
E0603X7R103K101NTD
E0603X7R103K101NTD EYang Technology
E0603X7R103K101NTD.pdf
Виробник: EYang Technology
Description: Auto. MLCC X7R 10nF 10% 100V 060
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 10 pF
на замовлення 4000000 шт:
Написати відгук
Description: Auto. MLCC X7R 10nF 10% 100V 060, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 10 pF.