E2100-1320 T3 EURA DRIVERS
E2100_en.pdf
Виробник: EURA DRIVERS
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: vector inverter; 132kW; 3x380VAC; 380x480VAC
Case: C61
Manufacturer series: E2100
Mounting: for wall mounting
Driver features: integrated EMC filter
Type of automation module: vector inverter
IP rating: IP20
The programming method: keypad; PC
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Electrical connection: screw terminals
Operating temperature: -10...50°C
Voltage output: 0...10V
Output frequency: 0...650Hz
Starting/stopping time: 0.1...3000s
Dimensions (a x b x c): 410x300x765mm
Number of digital outputs: 2
Number of analog inputs: 2
Number of analog outputs: 2
Inverter output voltage: 3 x 380V AC
Voltage between phases (for three phase system): 380 x 480V AC
Current rating: 265A
Number of digital inputs: 8
Max motor power: 132kW
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: vector inverter; 132kW; 3x380VAC; 380x480VAC, Case: C61, Manufacturer series: E2100, Mounting: for wall mounting, Driver features: integrated EMC filter, Type of automation module: vector inverter, IP rating: IP20, The programming method: keypad; PC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Electrical connection: screw terminals, Operating temperature: -10...50°C, Voltage output: 0...10V, Output frequency: 0...650Hz, Starting/stopping time: 0.1...3000s, Dimensions (a x b x c): 410x300x765mm, Number of digital outputs: 2, Number of analog inputs: 2, Number of analog outputs: 2, Inverter output voltage: 3 x 380V AC, Voltage between phases (for three phase system): 380 x 480V AC, Current rating: 265A, Number of digital inputs: 8, Max motor power: 132kW.