Продукція > EVIKON > E2218-DM-S-24VAC
E2218-DM-S-24VAC
E2218-DM-S-24VAC EVIKON
E2218-DM_DS_EN(1).pdf E2218-DM_UM_EN(1).pdf
Виробник: EVIKON
Category: Humidity Sensors
Description: Converter: temperature and humidity; 0÷100%RH; -40÷85°C; 24VAC
Output configuration: analogue 4-20mA / 0-10V x2
Mounting: duct mount
IP rating: IP65
Communictions protocol: Modbus RTU; RS485
Sensors features: probe M12 Ø16×200mm included
Type of converter: temperature and humidity
Operating temperature: -40...85°C
Temperature measuring range: -40...85°C
Humidity measuring range: 0...100% RH
Body dimensions: 82x80x55mm
Tolerance: ±2.5%
Supply voltage: 24V AC
Max. environment humidity: 100%
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Humidity Sensors, Description: Converter: temperature and humidity; 0÷100%RH; -40÷85°C; 24VAC, Output configuration: analogue 4-20mA / 0-10V x2, Mounting: duct mount, IP rating: IP65, Communictions protocol: Modbus RTU; RS485, Sensors features: probe M12 Ø16×200mm included, Type of converter: temperature and humidity, Operating temperature: -40...85°C, Temperature measuring range: -40...85°C, Humidity measuring range: 0...100% RH, Body dimensions: 82x80x55mm, Tolerance: ±2.5%, Supply voltage: 24V AC, Max. environment humidity: 100%.