Продукція > EVIKON > E2408DF-500-24VDC
E2408DF-500-24VDC
E2408DF-500-24VDC EVIKON
E2408-DF_DS_EN.pdf
Виробник: EVIKON
Category: Pressure Transducers
Description: Converter: differential pressure; -500÷500Pa; Usup: 24VDC; IP65
Type of converter: differential pressure
Pressure measuring range: -500...500Pa
Supply voltage: 24V DC
Output configuration: SPST x2
IP rating: IP65
Operating temperature: -20...80°C
Body dimensions: 85x82x55mm
Kind of output: 0...10V; 4...20mA
Communictions protocol: Modbus RTU
Max. environment humidity: 85%
Electrical parameters of output: 30V DC/5A; 250V AC/5A
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Pressure Transducers, Description: Converter: differential pressure; -500÷500Pa; Usup: 24VDC; IP65, Type of converter: differential pressure, Pressure measuring range: -500...500Pa, Supply voltage: 24V DC, Output configuration: SPST x2, IP rating: IP65, Operating temperature: -20...80°C, Body dimensions: 85x82x55mm, Kind of output: 0...10V; 4...20mA, Communictions protocol: Modbus RTU, Max. environment humidity: 85%, Electrical parameters of output: 30V DC/5A; 250V AC/5A.