Продукція > CHEMI-CON > E33D401CPN182MD79Q
E33D401CPN182MD79Q
E33D401CPN182MD79Q Chemi-Con
U33DN-e.PDF
Виробник: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.8MF 20% 400V SCREW CH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.725 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1.8MF 20% 400V SCREW CH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.725 A @ 100 kHz.