Продукція > CHEMI-CON > E37D401CPN272MD79Q
E37D401CPN272MD79Q
E37D401CPN272MD79Q Chemi-Con
U37DN-e.PDF
Виробник: Chemi-Con
Description: SCREW TERMINAL CAPCITOR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 50 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.933 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: SCREW TERMINAL CAPCITOR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.39 A @ 50 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.933 A @ 100 kHz.