Продукція > CHEMI-CON > E37X451CPS272MDB7U
E37X451CPS272MDB7U Chemi-Con
Виробник: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.7MF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.5 A @ 3 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 2.7MF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.5 A @ 3 kHz.