E55CAL30T111E EATON ELECTRIC
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30; 2m; IP66
Connection: cables
Kind of forehead: non-embedded
Body material: plastic
Operating temperature: -25...70°C
Range: 0...15mm
Lead length: 2m
Max. operating current: 200mA
Supply voltage: 10...30V DC
Switching frequency max: 150Hz
Output configuration: PNP / NO
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷15mm; 10÷30VDC; M30; 2m; IP66, Connection: cables, Kind of forehead: non-embedded, Type of sensor: inductive, IP rating: IP66, Switch housing: M30, Body material: plastic, Operating temperature: -25...70°C, Range: 0...15mm, Lead length: 2m, Max. operating current: 200mA, Supply voltage: 10...30V DC, Switching frequency max: 150Hz, Output configuration: PNP / NO.