E57-18LE12-CD Eaton Electrical
Виробник: Eaton Electrical
Description: 18MM EXT RANGE IND PROX 3W DC NP
Packaging: Bag
Output Type: NPN-NO
Sensing Distance: 0.472" (12mm)
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 6V ~ 48V
Material - Body: Polycarbonate (PC), Polyphenylene Sulfide (PPS), Stainless Steel
Sensor Type: Inductive
Ingress Protection: IP67, IP69K, NEMA 4,4X,6,6P,12,13
Indicator: LED
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷12mm; 6÷48VDC; M18; IP67; 500mA, Type of sensor: inductive, Output configuration: NPN / NO, Range: 0...12mm, Supply voltage: 6...48V DC, Switch housing: M18, Connection: M12 male, IP rating: IP67, Max. operating current: 0.5A, Operating temperature: -25...70°C, Kind of forehead: non-embedded, Body material: stainless steel, Switching frequency max: 0.5kHz, Number of pins: 4.
Інші пропозиції E57-18LE12-CD
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
E57-18LE12-CD E57-18LE12-CD Виробник : Eaton Electrical Proximity Sensors - Industrial 18MM EXT RANGE IND PROX 3W DC NPN
товару немає в наявності
Description: Sensor: inductive; OUT: NPN / NO; 0÷12mm; 6÷48VDC; M18; IP67; 500mA
Type of sensor: inductive
Output configuration: NPN / NO
Range: 0...12mm
Supply voltage: 6...48V DC
Switch housing: M18
Connection: M12 male
IP rating: IP67
Max. operating current: 0.5A
Operating temperature: -25...70°C
Kind of forehead: non-embedded
Body material: stainless steel
Switching frequency max: 0.5kHz