E57-18LE20-C1 EATON ELECTRIC
E57-8-12-18-30-EN.pdf
Виробник: EATON ELECTRIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: NPN / NC; 0÷20mm; 6÷48VDC; M18; 2m; IP67
Kind of forehead: non-embedded
Switch housing: M18
IP rating: IP67
Body material: stainless steel
Type of sensor: inductive
Operating temperature: -25...70°C
Range: 0...20mm
Max. operating current: 0.5A
Lead length: 2m
Connection: cables
Supply voltage: 6...48V DC
Switching frequency max: 0.5kHz
Output configuration: NPN / NC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: NPN / NC; 0÷20mm; 6÷48VDC; M18; 2m; IP67, Kind of forehead: non-embedded, Switch housing: M18, IP rating: IP67, Body material: stainless steel, Type of sensor: inductive, Operating temperature: -25...70°C, Range: 0...20mm, Max. operating current: 0.5A, Lead length: 2m, Connection: cables, Supply voltage: 6...48V DC, Switching frequency max: 0.5kHz, Output configuration: NPN / NC.