E57-30LE22-B EATON ELECTRIC
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷22mm; 6÷48VDC; M30; 2m; IP67
Connection: cables
Body material: stainless steel
Operating temperature: -25...70°C
Range: 0...22mm
Lead length: 2m
Max. operating current: 0.5A
Supply voltage: 6...48V DC
Switching frequency max: 300Hz
Output configuration: PNP / NO
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷22mm; 6÷48VDC; M30; 2m; IP67, Connection: cables, Type of sensor: inductive, IP rating: IP67, Switch housing: M30, Kind of forehead: non-embedded, Body material: stainless steel, Operating temperature: -25...70°C, Range: 0...22mm, Lead length: 2m, Max. operating current: 0.5A, Supply voltage: 6...48V DC, Switching frequency max: 300Hz, Output configuration: PNP / NO.