E57G-18UPN12-C2
E57G-18UPN12-C2 EATON ELECTRIC
EATON-SENSORS-EN.pdf
Виробник: EATON ELECTRIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷12mm; 10÷30VDC; M18; 2m; IP67
Connection: cables
Type of sensor: inductive
IP rating: IP67
Switch housing: M18
Kind of forehead: non-embedded
Output configuration: PNP / NO
Body material: stainless steel
Operating temperature: -25...70°C
Range: 0...12mm
Max. operating current: 0.1A
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...30V DC
Switching frequency max: 300Hz
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷12mm; 10÷30VDC; M18; 2m; IP67, Connection: cables, Type of sensor: inductive, IP rating: IP67, Switch housing: M18, Kind of forehead: non-embedded, Output configuration: PNP / NO, Body material: stainless steel, Operating temperature: -25...70°C, Range: 0...12mm, Max. operating current: 0.1A, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...30V DC, Switching frequency max: 300Hz.