E57P-30SPN10-C2
E57P-30SPN10-C2 EATON ELECTRIC
EATON-SENSORS-EN.pdf
Виробник: EATON ELECTRIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷10mm; 10÷48VDC; M30; 2m; IP67
Connection: cables
Type of sensor: inductive
Kind of forehead: embedded
IP rating: IP67
Switch housing: M30
Output configuration: PNP / NO
Body material: stainless steel
Operating temperature: -40...70°C
Range: 0...10mm
Max. operating current: 300mA
Lead length: 2m
Supply voltage: 10...48V DC
Switching frequency max: 600Hz
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷10mm; 10÷48VDC; M30; 2m; IP67, Connection: cables, Type of sensor: inductive, Kind of forehead: embedded, IP rating: IP67, Switch housing: M30, Output configuration: PNP / NO, Body material: stainless steel, Operating temperature: -40...70°C, Range: 0...10mm, Max. operating current: 300mA, Lead length: 2m, Supply voltage: 10...48V DC, Switching frequency max: 600Hz.