Продукція > ESPE > E60T-6024-251
E60T-6024-251
E60T-6024-251 ESPE
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 24VDC; 2.5A; Out: 5,5/2,5; 60W; 90÷264VAC
Kind of input connector: IEC C8
Connector variant: straight
Type of power supply: switching
Kit contents: without power cable
Operating temperature: -5...40°C
Body dimensions: 112x48x31mm
Length of output cable: 1.2m
Maximum output current: 2.5A
Supply voltage: 90...264V AC
Output voltage: 24V DC
Power: 60W
Efficiency: 89%
Kind of output connector: 5,5/2,5
на замовлення 55 шт:
Написати відгук
Category: Desktop Power Supplies, Description: Power supply: switching; 24VDC; 2.5A; Out: 5,5/2,5; 60W; 90÷264VAC, Polarisation: positive inner pin, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Operating modes: constant voltage, Kind of power supply: desktop; mains, Kind of input connector: IEC C8, Connector variant: straight, Type of power supply: switching, Kit contents: without power cable, Operating temperature: -5...40°C, Body dimensions: 112x48x31mm, Length of output cable: 1.2m, Maximum output current: 2.5A, Supply voltage: 90...264V AC, Output voltage: 24V DC, Power: 60W, Efficiency: 89%, Kind of output connector: 5,5/2,5.