Продукція > ESPE > E60T-6024-252
E60T-6024-252
E60T-6024-252 ESPE
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 24VDC; 2.5A; Out: 5,5/2,5; 60W; 90÷264VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: desktop; mains
Power: 60W
Output voltage: 24V DC
Supply voltage: 90...264V AC
Body dimensions: 112x48x31mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -5...40°C
Efficiency: 89%
Length of output cable: 1.2m
Maximum output current: 2.5A
Kind of output connector: 5,5/2,5
Connector variant: angled
на замовлення 14 шт:
Написати відгук
Category: Desktop Power Supplies, Description: Power supply: switching; 24VDC; 2.5A; Out: 5,5/2,5; 60W; 90÷264VAC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: desktop; mains, Power: 60W, Output voltage: 24V DC, Supply voltage: 90...264V AC, Body dimensions: 112x48x31mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -5...40°C, Efficiency: 89%, Operating modes: constant voltage, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Kind of input connector: IEC C8, Polarisation: positive inner pin, Kit contents: without power cable, Length of output cable: 1.2m, Maximum output current: 2.5A, Kind of output connector: 5,5/2,5, Connector variant: angled.