E810-0185 T3 EURA DRIVERS
Виробник: EURA DRIVERS
Category: Three Phase Inverters
Description: Automation module: vector inverter; 18.5kW; 3x380VAC; 380x480VAC
Current rating: 38A
Manufacturer series: E810
Operating temperature: -10...40°C
The programming method: keypad; PC
Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA
Electrical connection: screw terminals
Type of automation module: vector inverter
Voltage output: 0...10V
Output frequency: 0...590Hz
Starting/stopping time: 0.1...3000s
Dimensions (a x b x c): 205x196x340mm
Number of digital outputs: 1
Number of analog outputs: 2
Number of analog inputs: 2
Inverter output voltage: 3 x 380V AC
Number of digital inputs: 6
Voltage between phases (for three phase system): 380 x 480V AC
Max motor power: 18.5kW
Case: E6
Mounting: for wall mounting
IP rating: IP20
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Three Phase Inverters, Description: Automation module: vector inverter; 18.5kW; 3x380VAC; 380x480VAC, Current rating: 38A, Manufacturer series: E810, Operating temperature: -10...40°C, The programming method: keypad; PC, Input 1 properties: rotational speed setting with signal 0...10V, 4...20mA, 0...20mA, Electrical connection: screw terminals, Type of automation module: vector inverter, Voltage output: 0...10V, Output frequency: 0...590Hz, Starting/stopping time: 0.1...3000s, Dimensions (a x b x c): 205x196x340mm, Number of digital outputs: 1, Number of analog outputs: 2, Number of analog inputs: 2, Inverter output voltage: 3 x 380V AC, Number of digital inputs: 6, Voltage between phases (for three phase system): 380 x 480V AC, Max motor power: 18.5kW, Driver features: built-in PID controller; integrated EMC filter; overload: 120% for 60 s; RS-485 Modbus communication; supports PMSM and induction motors, Case: E6, Mounting: for wall mounting, IP rating: IP20.