Продукція > CHEMI-CON > E92X401VNT122MU65U
E92X401VNT122MU65U
E92X401VNT122MU65U Chemi-Con
U92XT-e.PDF
Виробник: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm)
Capacitance: 1.2 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.152 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1.2MF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 83mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm), Capacitance: 1.2 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.152 A @ 100 kHz.