Продукція > CHEMI-CON > E92X451VND102MAA0U
E92X451VND102MAA0U
E92X451VND102MAA0U Chemi-Con
U92XD-e.PDF
Виробник: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1MF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.035" (102.50mm)
Capacitance: 1 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.724 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1MF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 82mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.035" (102.50mm), Capacitance: 1 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.724 A @ 100 kHz.