Продукція > KEMET > EA750EK567M0EAA
EA750EK567M0EAA
EA750EK567M0EAA KEMET
A750EK567M0EAAE020
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 134.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.69 A @ 100 kHz
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 15
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 134.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.69 A @ 100 kHz.