EADCD040RA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=102
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7-SEG 0.40" DBL RED 10DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 10-DIP (0.492", 12.50mm)
Color: Red
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.630" H x 0.795" W x 0.276" D (16.00mm x 20.20mm x 7.00mm)
Number of Characters: 2
Millicandela Rating: 15mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.40" (10.16mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 632nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7-SEG 0.40" DBL RED 10DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 10-DIP (0.492", 12.50mm), Color: Red, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.630" H x 0.795" W x 0.276" D (16.00mm x 20.20mm x 7.00mm), Number of Characters: 2, Millicandela Rating: 15mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.40" (10.16mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 632nm, Power Dissipation (Max): 60mW.