EADCD054RA1 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=108
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 14-SEG 0.54" DBL RED 18DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 18-DIP (0.600", 15.24mm)
Color: Red
Display Type: 14-Segment, Alphanumeric
Size / Dimension: 0.835" H x 0.988" W x 0.303" D (21.20mm x 25.10mm x 7.70mm)
Number of Characters: 2
Millicandela Rating: 12.5mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.54" (13.60mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 632nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 14-SEG 0.54" DBL RED 18DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 18-DIP (0.600", 15.24mm), Color: Red, Display Type: 14-Segment, Alphanumeric, Size / Dimension: 0.835" H x 0.988" W x 0.303" D (21.20mm x 25.10mm x 7.70mm), Number of Characters: 2, Millicandela Rating: 12.5mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.54" (13.60mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 632nm, Power Dissipation (Max): 60mW.