EADCD056RA6 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=119
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISPLAY 7SEG 0.56" DBL RED 18DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 18-DIP
Color: Red
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.748" H x 0.984" W x 0.315" D (19.00mm x 25.00mm x 8.00mm)
Number of Characters: 2
Millicandela Rating: 15mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 632nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISPLAY 7SEG 0.56" DBL RED 18DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 18-DIP, Color: Red, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.748" H x 0.984" W x 0.315" D (19.00mm x 25.00mm x 8.00mm), Number of Characters: 2, Millicandela Rating: 15mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 632nm, Power Dissipation (Max): 60mW.