EADCS030GA1 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=129
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.3" SGL YLW-GRN 14DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.748" H x 0.398" W x 0.205" D (19.00mm x 10.10mm x 5.20mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 6.4mcd
Common Pin: Common Cathode
Digit/Alpha Size: 0.30" (7.62mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.3" SGL YLW-GRN 14DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 14-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads, Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.748" H x 0.398" W x 0.205" D (19.00mm x 10.10mm x 5.20mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 6.4mcd, Common Pin: Common Cathode, Digit/Alpha Size: 0.30" (7.62mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.