EADCS036GA1 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=135
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.36" SGL YLW-GN 10DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-DIP (0.200", 5.08mm)
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.551" H x 0.295" W x 0.331" D (14.00mm x 7.50mm x 8.40mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 3.2mcd
Common Pin: Common Cathode
Digit/Alpha Size: 0.36" (9.14mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.36" SGL YLW-GN 10DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-DIP (0.200", 5.08mm), Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.551" H x 0.295" W x 0.331" D (14.00mm x 7.50mm x 8.40mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 3.2mcd, Common Pin: Common Cathode, Digit/Alpha Size: 0.36" (9.14mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.