EADCS039GA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=138
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.39" SGL YL-GRN 10DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 10-DIP (0.300", 7.62mm)
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.508" H x 0.388" W x 0.276" D (12.90mm x 9.85mm x 7.00mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 4.5mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.39" SGL YL-GRN 10DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 10-DIP (0.300", 7.62mm), Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.508" H x 0.388" W x 0.276" D (12.90mm x 9.85mm x 7.00mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 4.5mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.39" (10.00mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.