EADCS056GA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=145
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.56" SGL YLW-GN 10DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 4.5mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.56" SGL YLW-GN 10DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-DIP (0.600", 15.24mm), Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.748" H x 0.492" W x 0.315" D (19.00mm x 12.50mm x 8.00mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 4.5mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.