EADCS080GA0 Everlight Electronics Co Ltd
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.80" SGL YL-GRN 16DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-DIP (0.600", 15.24mm), 13 Leads
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 1.091" H x 0.783" W x 0.331" D (27.70mm x 19.90mm x 8.40mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 7.8mcd
Common Pin: Common Cathode
Digit/Alpha Size: 0.80" (20.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.80" SGL YL-GRN 16DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-DIP (0.600", 15.24mm), 13 Leads, Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 1.091" H x 0.783" W x 0.331" D (27.70mm x 19.90mm x 8.40mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 7.8mcd, Common Pin: Common Cathode, Digit/Alpha Size: 0.80" (20.40mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.