EADCS224GA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=154
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 2.24" SGL YLW-GN 10DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-DIP (2.370", 60.10mm)
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 2.744" H x 1.878" W x 0.472" D (69.70mm x 47.70mm x 12.00mm)
Number of Characters: 1
Millicandela Rating: 12.5mcd
Common Pin: Common Anode
Digit/Alpha Size: 2.24" (56.90mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 2.24" SGL YLW-GN 10DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-DIP (2.370", 60.10mm), Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 2.744" H x 1.878" W x 0.472" D (69.70mm x 47.70mm x 12.00mm), Number of Characters: 1, Millicandela Rating: 12.5mcd, Common Pin: Common Anode, Digit/Alpha Size: 2.24" (56.90mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.