EADCT056AA1 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=161
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISPLAY 7SEG 0.56" TRP ORG 12DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 12-DIP (0.600", 15.24mm)
Color: Orange
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.748" H x 1.484" W x 0.315" D (19.00mm x 37.70mm x 8.00mm)
Number of Characters: 3
Millicandela Rating: 12.5mcd
Common Pin: Common Cathode
Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 611nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISPLAY 7SEG 0.56" TRP ORG 12DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 12-DIP (0.600", 15.24mm), Color: Orange, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.748" H x 1.484" W x 0.315" D (19.00mm x 37.70mm x 8.00mm), Number of Characters: 3, Millicandela Rating: 12.5mcd, Common Pin: Common Cathode, Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 611nm, Power Dissipation (Max): 60mW.