EADST056GA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=207
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: DISP 7SEG 0.56" TRP YL-GRN 12SMD
Packaging: Bulk
Package / Case: 12-SMD, No Lead
Color: Yellow-Green
Display Type: 7-Segment
Size / Dimension: 0.669" H x 1.476" W x 0.148" D (17.00mm x 37.50mm x 3.75mm)
Number of Characters: 3
Millicandela Rating: 17.6mcd
Common Pin: Common Cathode
Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Current - Test: 20mA
Wavelength - Peak: 575nm
Power Dissipation (Max): 60mW
Написати відгук
Description: DISP 7SEG 0.56" TRP YL-GRN 12SMD, Packaging: Bulk, Package / Case: 12-SMD, No Lead, Color: Yellow-Green, Display Type: 7-Segment, Size / Dimension: 0.669" H x 1.476" W x 0.148" D (17.00mm x 37.50mm x 3.75mm), Number of Characters: 3, Millicandela Rating: 17.6mcd, Common Pin: Common Cathode, Digit/Alpha Size: 0.56" (14.22mm), Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Current - Test: 20mA, Wavelength - Peak: 575nm, Power Dissipation (Max): 60mW.