EAST16084RA1 Everlight Electronics Co Ltd
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RED CLEAR 0603 SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Color: Red
Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 20mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.95V
Lens Color: Colorless
Current - Test: 5mA
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 0.90mm
Wavelength - Peak: 632nm
Wavelength - Dominant: 626nm
Supplier Device Package: 0603
Lens Transparency: Clear
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.00mm x 0.80mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED RED CLEAR 0603 SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Color: Red, Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 20mcd, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.95V, Lens Color: Colorless, Current - Test: 5mA, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 0.90mm, Wavelength - Peak: 632nm, Wavelength - Dominant: 626nm, Supplier Device Package: 0603, Lens Transparency: Clear, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.00mm x 0.80mm.