EAST1608BA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=969
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED BLUE CLEAR 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Color: Blue
Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 126mcd
Configuration: Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.2V
Lens Color: Colorless
Current - Test: 20mA
Viewing Angle: 100°
Height (Max): 0.90mm
Wavelength - Peak: 468nm
Wavelength - Dominant: 470nm
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.20mm x 0.80mm
Написати відгук
Description: LED BLUE CLEAR 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Color: Blue, Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 126mcd, Configuration: Standard, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.2V, Lens Color: Colorless, Current - Test: 20mA, Viewing Angle: 100°, Height (Max): 0.90mm, Wavelength - Peak: 468nm, Wavelength - Dominant: 470nm, Supplier Device Package: 2-SMD, Lens Transparency: Clear, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.20mm x 0.80mm.