EAST1608RGBA0 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=991
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED RGB CLEAR 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Color: Red, Green, Blue (RGB)
Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 100mcd Red, 180mcd Green, 50mcd Blue
Configuration: Common Anode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue
Lens Color: Colorless
Current - Test: 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Viewing Angle: 120°
Height (Max): 0.50mm
Wavelength - Peak: 632nm Red, 518nm Green, 468nm Blue
Wavelength - Dominant: 624nm Red, 525nm Green, 470nm Blue
Supplier Device Package: 2-SMD
Lens Transparency: Clear
Part Status: Active
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.60mm x 0.80mm
Написати відгук
Description: LED RGB CLEAR 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Color: Red, Green, Blue (RGB), Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 100mcd Red, 180mcd Green, 50mcd Blue, Configuration: Common Anode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue, Lens Color: Colorless, Current - Test: 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue, Viewing Angle: 120°, Height (Max): 0.50mm, Wavelength - Peak: 632nm Red, 518nm Green, 468nm Blue, Wavelength - Dominant: 624nm Red, 525nm Green, 470nm Blue, Supplier Device Package: 2-SMD, Lens Transparency: Clear, Part Status: Active, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.60mm x 0.80mm.