EAST1608YA2 Everlight Electronics Co Ltd
index.php?controller=attachment&id_attachment=995
Виробник: Everlight Electronics Co Ltd
Description: LED YELLOW CLEAR 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Color: Yellow
Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 79mcd
Configuration: Standard
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V
Lens Color: Colorless
Current - Test: 20mA
Viewing Angle: 100°
Height (Max): 0.90mm
Wavelength - Peak: 591nm
Wavelength - Dominant: 590nm
Supplier Device Package: 2-SMD
Lens Transparency: Clear
Part Status: Active
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 1.20mm x 0.80mm
Написати відгук
Description: LED YELLOW CLEAR 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Color: Yellow, Size / Dimension: 1.60mm L x 0.80mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 79mcd, Configuration: Standard, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2V, Lens Color: Colorless, Current - Test: 20mA, Viewing Angle: 100°, Height (Max): 0.90mm, Wavelength - Peak: 591nm, Wavelength - Dominant: 590nm, Supplier Device Package: 2-SMD, Lens Transparency: Clear, Part Status: Active, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 1.20mm x 0.80mm.