EBDW020A0B41Z
EBDW020A0B41Z GE Critical Power
EBDW020A0B_v1.30-368642.pdf
Виробник: GE Critical Power
Isolated DC/DC Converters 36-75V 12Vout 20A TH NegLogic AutoRestart
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 240W, Features: Remote On/Off, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick, Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.9mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Intermediate Bus Converter, Digital, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 95.2%, Current - Output (Max): 20A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 240 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV.
Інші пропозиції EBDW020A0B41Z
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EBDW020A0B41Z EBDW020A0B41Z Виробник : OmniOn Power™ 0000072721 Description: DC DC CONVERTER 12V 240W
Features: Remote On/Off, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.9mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Intermediate Bus Converter, Digital
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 240 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV