Продукція > SR PASSIVES > EC11B15-20P20C
EC11B15-20P20C
EC11B15-20P20C SR PASSIVES
EC11B15-20P20C.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Incremental type encoders
Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B
Shaft surface: D spring
Type of encoder: incremental
Mounting: THT
Output signal: two phase A and B
Cut depth: 1.5mm
Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm
Terminal pitch: 2.54mm
Max. operating current: 5mA
Thread length: 5mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 10mm
L shaft length: 15mm
Number of positions: 20
Operating voltage: 5V DC
Resolution: 20imp/revol.
Mechanical durability: 30000 cycles
на замовлення 126 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B, Shaft surface: D spring, Type of encoder: incremental, Mounting: THT, Output signal: two phase A and B, Cut depth: 1.5mm, Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm, Terminal pitch: 2.54mm, Max. operating current: 5mA, Thread length: 5mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 10mm, L shaft length: 15mm, Number of positions: 20, Operating voltage: 5V DC, Resolution: 20imp/revol., Mechanical durability: 30000 cycles.