Продукція > SR PASSIVES > EC11E20-20P20C-SW
EC11E20-20P20C-SW
  • EC11E20-20P20C-SW
  • EC11E20-20P20C-SW
EC11E20-20P20C-SW SR PASSIVES
EC11E20-20P20C-SW.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Incremental type encoders
Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B
Mounting: THT
Max. operating current: 5mA
Terminal pitch: 2.54x14.5mm
Thread length: 7mm
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 13mm
Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm
L shaft length: 20mm
Operating voltage: 5V DC
Resolution: 20imp/revol.
Number of positions: 20
Mechanical durability: 30000 cycles
Type of encoder: incremental
Shaft surface: D spring
Output signal: two phase A and B
Encoders features: with button
Cut depth: 1.5mm
на замовлення 2426 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Incremental type encoders, Description: Encoder: incremental; THT; 20imp/revol; Pos: 20; two phase A and B, Mounting: THT, Max. operating current: 5mA, Terminal pitch: 2.54x14.5mm, Thread length: 7mm, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 13mm, Body dimensions: 11.7x13.75x6.5mm, L shaft length: 20mm, Operating voltage: 5V DC, Resolution: 20imp/revol., Number of positions: 20, Mechanical durability: 30000 cycles, Type of encoder: incremental, Shaft surface: D spring, Output signal: two phase A and B, Encoders features: with button, Cut depth: 1.5mm.