EC4AB12HT
EC4AB12HT Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-EC4AB.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 12V 5.6W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, SCP
Package / Case: 24-DIP Module, 14 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -25°C ~ 71°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 83%
Current - Output (Max): 470mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 5.6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 5.6W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 14 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -25°C ~ 71°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 83%, Current - Output (Max): 470mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 5.6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.