EC6AW-110S33
EC6AW-110S33 Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 8.3W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 2.5A
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 3.3V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 8.3 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 50155; 60950-1
на замовлення 27 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 8.3W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 2.5A, Voltage - Input (Min): 43V, Voltage - Output 1: 3.3V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 8.3 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 50155; 60950-1.