ECA-0JM682B
ECA-0JM682B Panasonic Electronic Components
ECA-xxM%20Series%2CTypeA.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.159 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.159 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ECA-0JM682B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
ECA0JM682B ECA0JM682B Виробник : PANASONIC ECA1VM470.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 6.3VDC; Ø12.5x25mm; ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Mounting: THT
Operating current: 1.27A
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Manufacturer series: M
Terminal pitch: 5mm
Capacitance: 6.8mF
Diameter: 12.5mm
Body dimensions: Ø12.5x25mm
Height: 25mm