ECA-1AM471BJ
ECA-1AM471BJ Panasonic Electronic Components
ECA-xxM%20Series,TypeA.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 10 kHz
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECA-1AM471BJ ECA-1AM471BJ Виробник : Panasonic ABA0000C1218-1131230.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470UF 10V ELECT M RADIAL