ECA-1AM682 Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.38 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.38 A @ 10 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ECA-1AM682 | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800UF 10V ALUM LYTIC RADIAL |
на замовлення 346 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 6800uF; 10VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm Operating temperature: -40...85°C Mounting: THT Operating current: 1.4A Operating voltage: 10V DC Tolerance: ±20% Service life: 2000h Type of capacitor: electrolytic Manufacturer series: M Terminal pitch: 7.5mm Capacitance: 6.8mF Diameter: 16mm Body dimensions: Ø16x25mm Height: 25mm |