ECA1EM101 PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 100uF; 25VDC; Ø6.3x11.2mm; ±20%; M
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø6.3x11.2mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: M
Height: 11.2mm
Diameter: 6.3mm
Operating current: 0.18A
Service life: 2000h
Terminal pitch: 2.5mm
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ECA1EM101 - Elektrolytkondensator, 100 µF, 25 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 2000 Stunden bei 85°C, Polarisiert, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 11.2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 2.5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 2000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 25V, Rippelstrom: 180mA, Produktpalette: M-A Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 6.3mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 25V |
на замовлення 14478 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
ECA-1EM101 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIALPackaging: Bulk Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 0.480" (12.20mm) Capacitance: 100 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 10 kHz |
на замовлення 39264 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |