ECA-1CM332B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIALTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm) Part Status: Active Capacitance: 3300 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 2.04 A @ 10 kHz |
на замовлення 640 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
ECA-1CM332B | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 85C Radial M Series |
на замовлення 719 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; THT; 3300uF; 16VDC; Ø12.5x25mm; Pitch: 5mm Type of capacitor: electrolytic Mounting: THT Capacitance: 3.3mF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø12.5x25mm Terminal pitch: 5mm Tolerance: ±20% Service life: 2000h Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: M Operating current: 1.2A Height: 25mm Diameter: 12.5mm |