ECC-A3F680JGE
ECC-A3F680JGE Panasonic Electronic Components
ECC,ECK_HighVoltageCap.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP CER 68PF 3KV SL/GP RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Lead Style: Formed Leads
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: SL/GP
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 68 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 68PF 3KV SL/GP RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Lead Style: Formed Leads, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: SL/GP, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 68 pF.