ECE-A0JKA331Q
ECE-A0JKA331Q Panasonic Electronic Components
ECEA0JKA331Q
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 221 mA @ 10 kHz
на замовлення 220 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 221 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECE-A0JKA331Q ECE-A0JKA331Q Виробник : Panasonic ECEA0JKA331Q Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 330uF SU SU BI-POL
на замовлення 7444 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
ECE-A0JKA331Q ECE-A0JKA331Q Виробник : Panasonic Electronic Components ECEA0JKA331Q Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 6.3VDC; Ø8x7mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø8x7mm
Tolerance: ±20%
Service life: 1000h
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: KA
Operating current: 0.13A
Height: 7mm
Diameter: 8mm
Terminal pitch: 5mm