ECE-A1CN331UB
ECE-A1CN331UB Panasonic Electronic Components
ECEA1CN331UB
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 561 mA @ 10 kHz
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 561 mA @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECE-A1CN331UB ECE-A1CN331UB Виробник : Panasonic Electronic Components ECEA1CN331UB Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 306 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
ECE-A1CN331UB ECE-A1CN331UB Виробник : Panasonic ECEA1CN331UB Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16VDC 330uF SU BI-POL
Мінімальне замовлення: 5
ECEA1CN331UB ECEA1CN331UB Виробник : PANASONIC ECEA1HN4R7U.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; bipolar; THT; 330uF; 16VDC; Ø10x16mm; ±20%
Operating temperature: -40...85°C
Mounting: THT
Manufacturer series: SU
Capacitance: 330µF
Terminal pitch: 5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x16mm
Height: 16mm
Operating current: 0.33A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 16V DC