ECH-S1184JZ
ECH-S1184JZ Panasonic Electronic Components
ECHS(Z).pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.18 µF
Size / Dimension: 0.807" L x 0.295" W (20.50mm x 7.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.18UF 5% 100VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.654" (16.60mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.18 µF, Size / Dimension: 0.807" L x 0.295" W (20.50mm x 7.50mm).