ECH-S1H274GZ
ECH-S1H274GZ Panasonic Electronic Components
ECHS(Z).pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 0.27UF 2% 50VDC RADIAL
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.492" (12.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Voltage Rating - DC: 50V
Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm)
Capacitance: 0.27 µF
Size / Dimension: 0.669" L x 0.295" W (17.00mm x 7.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 0.27UF 2% 50VDC RADIAL, Tolerance: ±2%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.492" (12.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Voltage Rating - DC: 50V, Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm), Capacitance: 0.27 µF, Size / Dimension: 0.669" L x 0.295" W (17.00mm x 7.50mm).