ECLB75W-48D12
ECLB75W-48D12 Cincon Electronics Co. LTD
ECLB75W_Series_Ds.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 75W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: 7-DIP Module
Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 3.12A, 3.12A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 75 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Standard Number: 62368-1
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 75W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 7-DIP Module, Size / Dimension: 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 3.12A, 3.12A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 75 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 62368-1.